SEDAŞ yatırımları ve planlı kesintileri sürüyor!

Yüzde 28 e varan senelik popülasyon çoğalmasıyla Türkiye’nin en kalabalık bölgeleri arasında bulunan Kocaeli, Sakarya, Bolu ve Düzce’nin elektrik dağıtım hizmetinden mesul  Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. SEDAŞ, tasarılı yatırım ve bakım çalışmalarına devam ediyor.

 

 Enerji hizmetinin kesintisizliğini sağlama maksatlıyla, bölgenin her noktasındaki enerji lüzumunun karşılanması için yoğun mesai tüketiliyor.

 

Tasarılı çalışmalarla aralıksız enerji hizmeti Üyelerin elektrik lüzumunu karşılamak ismine gereklilik taşıyan tasarılı kesintilerde, can ve mal güvenliğini gözetebilmek için hatlardaki enerji devre dışı vazgeçilerek evvelden belirtilen zaman çerçevesinde planlı elektrik kesintisi planlanıyor.

 

48 saat evvelden ilan yapılıyor Teknik ve dış faktörlerden kaynaklı kesintilerin önüne geçebilmek için yapılan çalışmalarda tasarılı kesinti yapılacak bölgelerin adları, 48 saat evvelden SEDAŞ web sitesinden duyuruluyor. Ayrıca, üyeler sistemde kayıtlı bulunan telefon numaralarına SMS sevk edilerek bilgilendiriliyor.