ibb 2 atama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iki yeni atama aldı. Mehmet Aslan Miller (Mehmet Aslan Miller), korona virüsten hayatını kaybeden Mustafa Canlı (Mustafa Canlı) tarafından İSTAÇ genel müdürü olarak atandı.

 

 Değirmenci, İSTANBULENERJ A.Ş.'nin genel müdürlüğünü yapmış ve son zamanlarda İSTAÇ ile özellikle Semen'deki çöp gazı enerji üretim tesisinde birçok projede ortak araştırmalar yürütmüştür.

 

YÜKSEL YALÇIN

 

1970 doğumlu Yüksel Yalçın, 1991 senesinde YTÜ Sanayi Mühendisliği’nden mezun oldu. 2003 senesinde Şirket Yüksek Lisansı’nı bitirdi. Hali Hazırda aynı alanda hekime çalışmalarını sürdürmektedir.

Yalçın, Muhtelif üniversitelerde “Üniversite-Sanayi İşbirliği/İş Modeli”, Beynelmilel Çalışma Teşkilatı’nde ILO “İş Harikuladeliği Uygulamaları”, “Belçika’da Küresel Şirketlerde Sosyal Mesullük Uygulamaları” mevzularında sunumlar yaptı. 1998 senesinden bu yana aza olduğu Türk Mühendisler Birliğinde Genel Sekreterlik ve İdare Heyeti abonelikleri yapan Yalçın, hali hazırda bir hayli STK’da etkin vazifeler yürütmektedir.

MEHMET ASLAN DEĞİRMENCİ

 

En son İSTANBUL ENERJİ AŞ Genel Müdürü olarak misyon yapan Değirmenci, 1966 senesinde Almanya’nın Braunschweig şehrinde dünyaya geldi. Yüksek Öğrenimini İTÜ İnşaat Fakültesi, İnşaat Mühendisliği kısmında bitirdi. Profesyonel çalışma yaşamına 1989 – 1992 seneleri arasında FSM Köprüsü Etraf Yolları ve Edirne – Kınalı Otobanı inşaatları gibi yarıyılının önde gelen projelerinde mühendis olarak başladı.

 

Mazot sektöründe ilk olarak, Turcas Petrolcülük AŞ de, “Türkpetrol Yeni Asır” projesi kapsamında, yeni müessesesi kimliğin Türkiye genelinde istasyonlara uygulanmasında rol aldı. Sonrasında “Depolu Bölge Müdürlüğü” misyonunu yürüttü. 2000 senesinde, Petrol Büroyu’nin özelleştirilmesi sonrasında “Gümüş Projesi” kapsamında yeni müessesesi kimliğin Türkiye genelinde istasyonlara uygulanması ve istasyonların çağdaş teknik standartlara erişmesi