Elektrikte indirim fırsatı! Yüzde 30...

Elektrik indirimleri için son tarih 5 Aralık'ta belirlendi. 

Serbest tüketicilere yönelik en son kaynak tedarik tarifesi bültenine göre, tarımsal sulama, endüstriyel ve ticari kullanıcı grupları, 1 Ocak 2021'den itibaren indirimli elektrikten yararlanabilecek. İkili anlaşmalar sayesinde kurumlar, binlerce lire maliyetlerini% 30'a kadar azaltabilirler.

Tüketiciler konut ve ticari işletmelerde doğru elektrik fiyatlarını seçerek elektrik faturalarını düşürebilirler. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından yayınlanan son kaynak arz tarifesi bültenine göre 1 Ocak 2021 itibarıyla tarımsal sulama, endüstriyel ve ticari kullanıcı gruplarının indirimli elektrik elde etmeleri için son tarih 5 Aralık.Bu nedenle kuruluşlar ve şirketler bu tarihten önce tedarik şirketi ile sözleşme imzalamalı ve değişmesi halinde 1 Ocak 2021'den itibaren ikili bir anlaşma ile elektriği daha ucuza alabilmek için enerji tedarik şirketlerini değiştirmeli veya sözleşmeyi yenilemelidir.

Avantajlar dezavantajlara dönüştürülebilir:

Kaya Uğur Karayurt, elektrik tedarik şirketinin kurum ve şirketlere vaat ettiği sözleşmeyle sözleşmenin örtüşüp örtüşmediğine dikkat edilmesi gerektiği uyarısında bulunarak, “Avantajlı, anlaşılması ve takip edilmesi zor görünen ön şartlar kurumlar ve şirketler tarafından iyi değerlendirilmelidir.

Yakın takibin yapılıp yapılmayacağına ve tavsiyenin pratikte uygulanabilir olup olmadığına dikkat edilmelidir. "Sözleşmede avantajlı görünen bir maddeden kaçınılmalıdır çünkü pratikte uygulanamaz ve olumsuz bir madde haline gelebilir."Nelere dikkat edilmelidir?

Genel müdür Kaya Uğur Karayurt, enerjiyi yeni şartlar ve avantajlarla sağlamayı ümit eden ve bedelsiz elektrik limitinin üzerinde tüketen tüm tarımsal sulamalar için endüstriyel ve ticari kullanıcıların en geç 5 Aralık'a kadar elektrik tedarik şirketi ile indirimli elektrik tedarik sözleşmesi imzalamaları gerektiğini belirtti.