Bulanık’ta elektrik tesisat kabloları yeraltına alınıyor.

İlçe olan Bulanık’ta elektrik tesisat kabloları yeraltına alınıyor.

Vangölü Elektrik Dağıtım Şirketi ekibi, Muş'un Bulanık ilçesinde yeraltı iletim hatları işletmektedir.

Elektrik kesintilerine ve görüntü kirliliğine neden olan kablolar belirli caddelerde yer altına alındı. Blanik Şehir Yönetimi ve VEDAŞ işbirliği ile başlatılan projeler kapsamında başta şehir merkezinde olmak üzere bu projeler Cumhuriyet Mahallesi Şehit Suat İshakoğlu Caddesi üzerinde kademeli olarak hayata geçirildi.

İlçe Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet İlidi, yer altı enerji hatlarının değerlendirmesini gerçekleştirerek;

 “2019-2020 yılları arasında bazı bölgelerde kabloları yer altına döşemeye başladık, hızlı ve sağlıklı bir şekilde gelişmek için VEDAŞ ekibi ile işbirliği yaptık. 

Teğmen Cumhuriyet Mahallesi Şehit Suat İshakoğlu caddesinden başlayarak önümüzdeki dönemde bu alanda yer altı enerjisine uygun diğer yol ve caddelerde çalışmalarımıza devam edeceğiz.Çalışma kapsamında ışık direkleri ve ışıklar değiştirilecek ve yetersiz aydınlatılan yerlerde Daha fazla ışık direği dikin.

Bu nedenle görsel kirliliği ve tehlikeli güç kablolarını ortadan kaldıracağız. Blarnik'e modern bir kentsel peyzaj sağlamak için sahada tespit ettiğimiz eksik işleri en aza indirmek için çok çalışıyoruz. "